• Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • 7 Prisoners

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Spencer

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • The Hand of God

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • The Card Counter

    ★★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★

  • Escape from Mogadishu

    ★★★

  • Pig

    ★★★★

  • Europa

    ★★★

  • Titane

  • The French Dispatch

    ★★½

  • Drive My Car

    ★★★

  • The Summit of the Gods

    ★★

  • Benedetta

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★½

  • Souad

    ★★★★

  • No Sudden Move

    ★★½

  • Four Roads

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★

  • Save Ralph

    ★★★★

  • Nobody

    ★½

  • Play It Safe

    ★★★

  • What Do We See When We Look at the Sky?

    ★★★½

  • I'm Your Man

    ★★★★

  • Petite Maman

    ★★★

  • Azor

    ★★

  • Bad Luck Banging or Loony Porn

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★

  • CODA

    ★★★★

  • The White Tiger

    ★★★★

  • News of the World

    ★★★½

  • Burrow

    ★★★½

  • The Call

    ★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Puparia

    ★★★½

  • Mank

    ★★★½

  • Soul

    ★★★½

  • Glenville

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • I Am Afraid to Forget Your Face

    ★★

  • Lovers Rock

    ★★

  • Limbo

    ★★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★½

  • Beginning

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★½

  • One Night in Miami...

    ★★

  • In My Room

  • The Man Who Sold His Skin

    ★★★★

  • Gaza Mon Amour

    ★★★★

  • The Human Voice

    ★★★

  • Quo vadis, Aida?

    ★★★★½

  • Apples

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • Who are you?

    ★★★½

  • Josep

    ★★★

  • Twins in Paradise

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★½

  • To: Gerard

    ★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • Beyond the Infinite Two Minutes

    ★★★★

  • Morfoses

  • Out

    ★★★½

  • Old Kids

    ★★★½