Benel has logged 306 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Jonah

Jonah

2013
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Great Beauty

The Great Beauty

2013
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★½
Edit this entry  
18
Souad

Souad

2021
×
★★★★
Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Edit this entry  
16
Europa

Europa

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Aunt Tula

Aunt Tula

1964
×
★★★★½
Edit this entry  
14
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★½
Edit this entry  
13
Peppermint Candy

Peppermint Candy

1999
×
★★★½
Edit this entry  
12
A Branch of a Pine Is Tied Up

A Branch of a Pine Is Tied Up

2017
×
Edit this entry  
12
Don't Hug Me I'm Scared

Don't Hug Me I'm Scared

2011
×
Read the review Edit this entry  
11
Sabah el Fol

Sabah el Fol

2006
×
★★★★
Edit this entry  
11
Anxiety

Anxiety

1974
×
★★★
Edit this entry  
10
Sitting

Sitting

2010
×
★★
Edit this entry  
09
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Fatherland

Fatherland

2017
×
Edit this entry  
07
Die Hohlmenschen

Die Hohlmenschen

2015
×
★★
Edit this entry  
07
Happy Ending

Happy Ending

2019
×
★★½
Edit this entry  
07
The Summit of the Gods

The Summit of the Gods

2021
×
★★
Edit this entry  
07
King Dick

King Dick

1973
×
½
Edit this entry  
06
Room 8

Room 8

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Afternoon Class

Afternoon Class

2015
×
★★½
Edit this entry  
06
Play It Safe

Play It Safe

2021
×
★★★
Edit this entry  
06
Funny Games

Funny Games

1997
×
★★★½
Edit this entry  
05
Parallel Mothers

Parallel Mothers

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Edit this entry  
02
Sticker

Sticker

2019
×
★★★½
Edit this entry  
01
Moving On

Moving On

2019
×
★★★
Edit this entry  
29
Open Doors

Open Doors

2010
×
★★★½
Edit this entry  
29
Botanica

Botanica

2017
×
★★★★
Edit this entry  
26
Spencer

Spencer

2021
×
★★★½
Edit this entry  
20
Voodont

Voodont

2017
×
★★★½
Edit this entry  
20
Finger Food

Finger Food

×
★★★
Edit this entry  
19
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★
Edit this entry  
19
Who are you?

Who are you?

2020
×
★★★½
Edit this entry  
17
There's a Man in the Woods

There's a Man in the Woods

2014
×
★★
Edit this entry  
17
7 Prisoners

7 Prisoners

2021
×
★★★½
Edit this entry  
16
Comrades: Almost a Love Story

Comrades: Almost a Love Story

1996
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Land

The Land

1969
×
★★★½
Edit this entry  
12
What Do We See When We Look at the Sky?

What Do We See When We Look at the Sky?

2021
×
★★★½
Edit this entry  
10
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★★
Edit this entry  
08
Journey from Greece

Journey from Greece

2017
×
★★★★
Edit this entry  
04
On the Border

On the Border

2018
×
★★
Edit this entry  
03
Escape from Mogadishu

Escape from Mogadishu

2021
×
★★★
Edit this entry  
02
To Be or Not to Be

To Be or Not to Be

1942
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Inheritance

The Inheritance

1980
×
★★★★
Edit this entry  
30
Beyond the Infinite Two Minutes

Beyond the Infinite Two Minutes

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Workers

Workers

2013
×
★★★½
Edit this entry