Benel has logged 22 entries for films during September 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★
Edit this entry  
29
Nostalgia for the Countryside

Nostalgia for the Countryside

1995
×
★★★½
Edit this entry  
28
Invasion

Invasion

1969
×
★★
Edit this entry  
27
Richard Jewell

Richard Jewell

2019
×
★★★★
Edit this entry  
26
Stella

Stella

1955
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Arab Blues

Arab Blues

2019
×
★★★
Edit this entry  
24
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Home

Home

2008
×
★★★
Edit this entry  
21
Night on Earth

Night on Earth

1991
×
★★★★½
Edit this entry  
20
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
Edit this entry  
17
Ibrahim El Abyad

Ibrahim El Abyad

2009
×
Edit this entry  
16
The Hungry Wolves

The Hungry Wolves

1969
×
★★½
Edit this entry  
15
Azor

Azor

2021
×
★★
Edit this entry  
14
The Devil's Harmony

The Devil's Harmony

2019
×
★½
Edit this entry  
13
Dogs Don't Wear Pants

Dogs Don't Wear Pants

2019
×
★★★
Edit this entry  
08
A Patch of Blue

A Patch of Blue

1965
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Red and the White

The Red and the White

1967
×
★★★
Edit this entry  
06
Junior

Junior

2011
×
★★★½
Edit this entry  
06
Ten

Ten

2002
×
★★★½
Edit this entry  
03
One Cut of the Dead

One Cut of the Dead

2017
×
★★★★
Edit this entry  
02
Land of Fear

Land of Fear

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Dead Man

Dead Man

1995
×
★★½
Edit this entry