Sort by
  • The Super Mario Bros. Movie

    ★★★½

  • This Place Rules

    ★★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★

  • Falling for Christmas

    ★★

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★

  • The Menu

    ★★★★

  • Glass Onion

    ★★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • Barbarian

    ★★★★

  • Terrifier 2

    ★★★★

  • I Came By

  • Nope

    ★★★★

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★★

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★★

  • Ricky Gervais: SuperNature

  • Aftersun

    ★★★★½

  • Triangle of Sadness

    ★★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★½

  • Jimmy Savile: A British Horror Story

  • The Northman

    ★★★★

  • X

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

  • This Is Going to Hurt

  • Jackass Forever

    ★★★½

  • Fresh

    ★★★½

  • The House

    ★★★

  • The Backrooms (Found Footage)

  • Death to 2021

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★½

  • Don't Look Up

    ★★½

  • The Grucifixion

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Together

  • The Princess Switch 3: Romancing the Star

  • Sing 2

    ★½

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Encanto

    ★★½

  • The Black Phone

    ★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • 9/21/21

    ★★★

  • Squid Game

  • Old Henry

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • Marcel the Shell with Shoes On

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Cinderella

    ½

  • King Richard

    ★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • After We Fell

    ★★★

  • He's All That

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★½

  • Free Guy

    ½

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • McCartney 3, 2, 1

  • Pig

    ★★★½

  • Titane

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Boiling Point

    ★★★★½

  • Luca

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Last Twilight in Phuket

  • Cruella

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½