bengio has logged 25 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
I, Daniel Blake

I, Daniel Blake

2016
×
Edit this entry  
10
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
Edit this entry  
09
Brother's Keeper

Brother's Keeper

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Irreversible

Irreversible

2002
×
Edit this entry  
07
Meeting Jim

Meeting Jim

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Colorful

Colorful

2010
×
Edit this entry  
22
Divines

Divines

2016
×
Edit this entry  
22
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
Edit this entry  
20
The Witch

The Witch

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
14
To All the Boys: Always and Forever

To All the Boys: Always and Forever

2021
×
Edit this entry  
13
To All the Boys: P.S. I Still Love You

To All the Boys: P.S. I Still Love You

2020
×
Edit this entry  
13
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
Edit this entry  
09
Okja

Okja

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★½
Edit this entry  
22
Goodbye Berlin

Goodbye Berlin

2016
×
Edit this entry  
19
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Misbehaviour

Misbehaviour

2020
×
★★½
Edit this entry  
13
Annie

Annie

2014
×
Edit this entry  
11
Pieces of a Woman

Pieces of a Woman

2020
×
Edit this entry  
07
Leyla Everlasting

Leyla Everlasting

2020
×
Edit this entry  
07
Stuck Apart

Stuck Apart

2021
×
Edit this entry  
04
Wristcutters: A Love Story

Wristcutters: A Love Story

2006
×
★★★½
Edit this entry  
03
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★★
Edit this entry