• Prey

    ★★★

  • Luck

    ★★½

  • Not Okay

    ★★★½

  • Nope

    ★★★★½

  • Bullet Train

    ★★★½

  • Thirteen Lives

    ★★★½

  • The Gray Man

    ★★★

  • Black Bird

  • Thor: Love and Thunder

    ★★

  • Mr. Malcolm's List

    ★★½

  • Persuasion

    ★★★

  • The Man From Toronto

    ★★

  • Joel Kim Booster: Psychosexual

    ★★★★★

  • The Sea Beast

    ★★★★

  • Jerry & Marge Go Large

    ★★★

  • Don't Make Me Go

    ★★½

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★★

  • My Name Is Leon

    ★★★½

  • Lightyear

    ★★★

  • Hustle

    ★★★½

  • Fire Island

    ★★★½

  • Bo Burnham: The Inside Outtakes

  • Obi-Wan Kenobi

    ★★★

  • Elvis

    ★★★★

  • Crimes of the Future

    ★★★★

  • Jurassic World Dominion

    ★★

  • Men

    ★★½

  • Jackass 4.5

    ★★★½

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Under the Banner of Heaven

    ★★★★½

  • The Northman

    ★★★★★

  • Moon Knight

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★

  • RRR

    ★★★★½

  • For the Love of Susan - 2022 Mockumentary

  • Deep Water

    ★★★½

  • The Bad Guys

    ★★★★

  • Ambulance

    ★★★½

  • X

    ★★★

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★½

  • The Lost City

    ★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Adam Project

    ★★

  • Windfall

    ★★★

  • The Dropout

    ★★★½

  • No Exit

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★½

  • The Outfit

    ★★★★

  • The Quiet Girl

    ★★★★

  • The Sky Is Everywhere

    ★★★½

  • Uncharted

    ★★½

  • Kimi

    ★★★★

  • Marry Me

    ★★★

  • Death on the Nile

    ★★

  • This Is Going to Hurt

    ★★★★

  • Pam & Tommy

    ★★½

  • Jackass Forever

    ★★★½

  • Moonfall

    ★★★

  • The Ice Age Adventures of Buck Wild

    ½

  • Navalny

    ★★★★

  • Brian and Charles

    ★★★

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★★½

  • Resurrection

    ★★★★

  • Good Luck to You, Leo Grande

    ★★★½

  • Dual

    ★★★½

  • Master

    ★★★½

  • Emergency

    ★★★★

  • Fresh

    ★★½