Sort by

Ben has logged 229 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
I Love My Dad

I Love My Dad

2022
×
★★★½
Edit this entry  
17
Funny Games

Funny Games

2007
×
★★★★
Edit this entry  
15
Wolf

Wolf

2021
×
★★★
Edit this entry  
14
Stillwater

Stillwater

2021
×
★★★
Edit this entry  
14
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★★
Edit this entry  
13
Official Competition

Official Competition

2021
×
★★★½
Edit this entry  
12
Nope

Nope

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★½
Edit this entry  
12
Where Is Anne Frank

Where Is Anne Frank

2021
×
★★★
Edit this entry  
10
Pretty Woman

Pretty Woman

1990
×
★★★½
Edit this entry  
09
Prey

Prey

2022
×
★★★
Edit this entry  
08
Not Okay

Not Okay

2022
×
★★★½
Edit this entry  
07
Thirteen Lives

Thirteen Lives

2022
×
★★★½
Edit this entry  
07
Predator

Predator

1987
×
★★★
Edit this entry  
06
Mr. Malcolm's List

Mr. Malcolm's List

2022
×
★★½
Edit this entry  
05
Resurrection

Resurrection

2022
×
★★★★
Edit this entry  
05
Luck

Luck

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Edit this entry  
03
A History of Violence

A History of Violence

2005
×
★★★
Edit this entry  
01
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Candyman

Candyman

2021
×
★★★★
Edit this entry  
31
The Forgiven

The Forgiven

2021
×
★★★½
Edit this entry  
30
South Park: Bigger, Longer & Uncut

South Park: Bigger, Longer & Uncut

1999
×
★★★½
Edit this entry  
29
Waltz with Bashir

Waltz with Bashir

2008
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★★
Edit this entry  
27
Anna Karenina

Anna Karenina

2012
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Hope

Hope

2019
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Gray Man

The Gray Man

2022
×
★★★
Edit this entry  
23
Werewolves Within

Werewolves Within

2021
×
★★★½
Edit this entry  
22
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★
Edit this entry  
22
The SpongeBob SquarePants Movie

The SpongeBob SquarePants Movie

2004
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Kid Detective

The Kid Detective

2020
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Death of Dick Long

The Death of Dick Long

2019
×
★★½
Edit this entry  
16
Persuasion

Persuasion

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Don't Make Me Go

Don't Make Me Go

2022
×
★★½
Edit this entry  
14
Drive

Drive

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Y Tu Mamá También

Y Tu Mamá También

2001
×
★★★★
Edit this entry  
11
Come Swim

Come Swim

2017
×
Edit this entry  
09
Brian and Charles

Brian and Charles

2022
×
★★★
Edit this entry  
09
The Sea Beast

The Sea Beast

2022
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
Edit this entry  
05
Minions: The Rise of Gru

Minions: The Rise of Gru

2022
×
★★★
Edit this entry  
04
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Elvis

Elvis

2022
×
★★★★
Edit this entry  
01
Chronic

Chronic

2015
×
★★★★
Edit this entry  
29
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Edit this entry  
25
Grave of the Fireflies

Grave of the Fireflies

1988
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Man from Toronto

The Man from Toronto

2022
×
★★½
Edit this entry  
23
Kimi

Kimi

2022
×
★★★★
Edit this entry