Ben has logged 21 entries for films during May 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Me the Terrible

Me the Terrible

2012
×
★★★
Edit this entry  
28
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Double Life of Véronique

The Double Life of Véronique

1991
×
★★★½
Edit this entry  
24
Come and See

Come and See

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Out of Sight

Out of Sight

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
How Green Was My Valley

How Green Was My Valley

1941
×
★★
Edit this entry  
21
Creep

Creep

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Salem's Lot

Salem's Lot

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Machorka-Muff

Machorka-Muff

1963
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
That Obscure Object of Desire

That Obscure Object of Desire

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Chronicle of Anna Magdalena Bach

Chronicle of Anna Magdalena Bach

1968
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
The Warrior and the Sorceress

The Warrior and the Sorceress

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Sunset Boulevard

Sunset Boulevard

1950
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Phantom of Liberty

The Phantom of Liberty

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Underworld: Blood Wars

Underworld: Blood Wars

2016
×
★★
Edit this entry  
08
The Discreet Charm of the Bourgeoisie

The Discreet Charm of the Bourgeoisie

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Killer's Kiss

Killer's Kiss

1955
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Fear and Desire

Fear and Desire

1953
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Barry Lyndon

Barry Lyndon

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Gallipoli

Gallipoli

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry