Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
Ferdinand

Ferdinand

2017
×
★★★
Edit this entry  
08
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★
Edit this entry  
08
Game Night

Game Night

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Lost One

The Lost One

1951
×
★★
Edit this entry  
06
Hans Westmar

Hans Westmar

1933
×
Edit this entry  
06
Miss Else

Miss Else

1929
×
★★★★
Edit this entry  
06
Diary of a Lost Girl

Diary of a Lost Girl

1929
×
★★
Edit this entry  
04
Joyless Street

Joyless Street

1925
×
★★★
Edit this entry  
04
The Street

The Street

1923
×
★½
Edit this entry  
04
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Red Sparrow

Red Sparrow

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Transit

Transit

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
25
The Silence of Others

The Silence of Others

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Homecoming

Homecoming

1928
×
★★★
Edit this entry  
23
Brothers

Brothers

1929
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Profile

Profile

2018
×
★★
Edit this entry  
22
Museo

Museo

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
That Summer

That Summer

2017
×
★★★
Edit this entry  
20
Das Lied vom Leben

Das Lied vom Leben

1931
×
★★
Edit this entry  
20
Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

2018
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
20
3 Days in Quiberon

3 Days in Quiberon

2018
×
★★★½
Edit this entry  
20
Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Heaven on Earth

Heaven on Earth

1927
×
★★★
Edit this entry  
19
Spring Awakening

Spring Awakening

1929
×
★★★½
Edit this entry  
19
Children of No Importance

Children of No Importance

1926
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Das Abenteuer der Thea Roland

Das Abenteuer der Thea Roland

1932
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Heaven on Earth

Heaven on Earth

1927
×
★★★
Edit this entry  
19
Children of No Importance

Children of No Importance

1926
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Her Majesty Love

Her Majesty Love

1931
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Life Begins Tomorrow

Life Begins Tomorrow

1933
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Double Lover

Double Lover

2017
×
★★★
Edit this entry  
17
Ein Madel der Strasse

Ein Madel der Strasse

1932
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Kästner and Little Tuesday

Kästner and Little Tuesday

2016
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Last Laugh

The Last Laugh

1924
×
★★★
Edit this entry  
04
I Accuse

I Accuse

1919
×
★★½
Edit this entry  
04
To Whom Does the World Belong?

To Whom Does the World Belong?

1932
×
★★★
Edit this entry  
03
Under the Lantern

Under the Lantern

1928
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Love of Jeanne Ney

The Love of Jeanne Ney

1927
×
★★★
Edit this entry  
27
Jud Süß

Jud Süß

1940
×
Edit this entry  
24
Spies

Spies

1928
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Kolberg

Kolberg

1945
×
Read the review Edit this entry  
16
In the Fade

In the Fade

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Mary and the Witch's Flower

Mary and the Witch's Flower

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
11
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
10
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Commuter

The Commuter

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Nerves

Nerves

1919
×
★★★
Edit this entry  
07
The Snowman

The Snowman

2017
×
★★
Edit this entry  
06
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★
Edit this entry