Jasmine has logged 72 entries for films during September 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Beaches

Beaches

1988
×
★★½
Edit this entry  
30
Meet Me in St. Louis

Meet Me in St. Louis

1944
×
★★★½
Edit this entry  
30
Miss Congeniality

Miss Congeniality

2000
×
★★★★
Edit this entry  
30
Risky Business

Risky Business

1983
×
★★★
Edit this entry  
29
The Final Days

The Final Days

2000
×
★★★
Edit this entry  
29
A Time to Kill

A Time to Kill

1996
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
Sully

Sully

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Fundamentals of Caring

The Fundamentals of Caring

2016
×
★★★
Edit this entry  
26
The Gold Rush

The Gold Rush

1925
×
★★★
Edit this entry  
26
Ivan's Childhood

Ivan's Childhood

1962
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Grudge

The Grudge

2004
×
★★½
Edit this entry  
25
Animal House

Animal House

1978
×
★½
Edit this entry  
25
Bachelor Party

Bachelor Party

1984
×
★½
Edit this entry  
25
The Silenced

The Silenced

2015
×
★★★
Edit this entry  
24
Go

Go

1999
×
★★★
Edit this entry  
24
Good Morning

Good Morning

1959
×
★★★½
Edit this entry  
24
Mr. Arkadin

Mr. Arkadin

1955
×
★★★½
Edit this entry  
24
Happy Feet Two

Happy Feet Two

2011
×
★★
Edit this entry  
24
The International

The International

2009
×
★★
Edit this entry  
23
You're Sleeping Nicole

You're Sleeping Nicole

2014
×
★★★
Edit this entry  
23
Bubble

Bubble

2005
×
★★★
Edit this entry  
22
Ghostbusters

Ghostbusters

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★★
Edit this entry  
22
Casque

Casque

2012
×
★★½
Edit this entry  
21
The Decoy Bride

The Decoy Bride

2011
×
★½
Edit this entry  
21
Welcome to the Dollhouse

Welcome to the Dollhouse

1995
×
★★★½
Edit this entry  
20
Blair Witch

Blair Witch

2016
×
★★½
Edit this entry  
19
The Hamster Factor and Other Tales of Twelve Monkeys

The Hamster Factor and Other Tales of Twelve Monkeys

1996
×
★★★
Edit this entry  
18
Johnny Suede

Johnny Suede

1991
×
★½
Edit this entry  
18
The Audition

The Audition

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Cutting Class

Cutting Class

1989
×
Edit this entry  
18
Full Frontal

Full Frontal

2002
×
★★
Edit this entry  
18
Building No. 7

Building No. 7

2006
×
★★
Edit this entry  
18
Ocean's Thirteen

Ocean's Thirteen

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ocean's Twelve

Ocean's Twelve

2004
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Twelve Monkeys

Twelve Monkeys

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Boy A

Boy A

2007
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Fits

The Fits

2015
×
★★★½
Edit this entry  
15
An Ideal Husband

An Ideal Husband

1999
×
★★★
Edit this entry  
14
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★½
Edit this entry  
14
Danny Bhoy: Subject to Change

Danny Bhoy: Subject to Change

2010
×
★★★½
Edit this entry  
14
An Extremely Goofy Movie

An Extremely Goofy Movie

2000
×
★★½
Edit this entry  
13
Indignation

Indignation

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Captain Fantastic

Captain Fantastic

2016
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Treasure of the Sierra Madre

The Treasure of the Sierra Madre

1948
×
★★½
Edit this entry  
11
Teenage Mutant Ninja Turtles: Out of the Shadows

Teenage Mutant Ninja Turtles: Out of the Shadows

2016
×
★★
Edit this entry  
11
Café Society

Café Society

2016
×
★★
Edit this entry  
11
In America

In America

2002
×
★★★½
Edit this entry  
10
Manhunter

Manhunter

1986
×
★★★½
Edit this entry  
10
X-Men: Apocalypse

X-Men: Apocalypse

2016
×
★★½
Read prior review Edit this entry