Sort by

ben has logged 90 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Age of Adaline

The Age of Adaline

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Unfriended

Unfriended

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Fyre

Fyre

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Tom & Jerry

Tom & Jerry

2021
×
Read the review Edit this entry  
26
Countdown

Countdown

2019
×
Read the review Edit this entry  
25
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Loki

Loki

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Elite Short Stories: Nadia Guzmán

Elite Short Stories: Nadia Guzmán

2021
×
Edit this entry  
28
Elite Short Stories: Guzmán Caye Rebe

Elite Short Stories: Guzmán Caye Rebe

2021
×
Edit this entry  
28
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
ariana grande: excuse me, i love you

ariana grande: excuse me, i love you

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Loki

Loki

2021
×
Read the review Edit this entry  
10
Loki

Loki

2021
×
Read the review Edit this entry  
31
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Thor

Thor

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Demi Lovato: Dancing with the Devil

Demi Lovato: Dancing with the Devil

2021
×
Read the review Edit this entry  
03
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
Read the review Edit this entry  
21
Bee Movie

Bee Movie

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
Read the review Edit this entry  
16
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Marvel Studios Assembled: The Making of WandaVision

Marvel Studios Assembled: The Making of WandaVision

2021
×
Read the review Edit this entry  
13
Cherry

Cherry

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry