Sort by
  • Creed III

    ★★★

  • This Place Rules

    ★★★½

  • Babylon

    ★★★★½

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★

  • Trainwreck: Woodstock '99

    ★★★

  • Aftersun

    ★★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★½

  • Turning Red

  • The Batman

    ★★★★½

  • The Black Phone

    ★★★

  • Squid Game

  • The Guilty

    ★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • TikTok

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★½

  • On the Count of Three

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★½

  • Miss Americana

    ★★½

  • Sound of Metal

    ★★★½

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★★

  • Yesterday

    ★★½

  • 30 for 30: Seau - Film Documentary

    ★★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Creed II

  • mid90s

    ★★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★★

  • Ocean's Eight

  • Incredibles 2

    ★½

  • Andy Irons: Kissed by God

    ★★★★★

  • Ready Player One

    ★★★★½

  • Wonder Woman

    ★★

  • Kong: Skull Island

    ★★★½

  • Sing

    ★½

  • Arrival

    ★★★★

  • War Dogs

    ★★★

  • This Magic Moment

    ★★★★

  • Straight Outta Compton

    ★★★

  • Sicario

    ★★★★★

  • The Lobster

    ★★★

  • Southpaw

    ★★★½

  • Nightcrawler

    ★★★★½

  • Mommy

    ★★★★★

  • Whiplash

    ★★★½

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★½

  • Her

    ★★★★★

  • Prisoners

    ★★★★★

  • The Perks of Being a Wallflower

    ★★★★

  • It's Such a Beautiful Day

    ★★★★★

  • Sinister

    ★★★½

  • The Social Network

    ★★★½

  • Fantastic Mr. Fox

    ★★★★★

  • Up

    ★★★★★

  • The Dark Knight

    ★★★½

  • No Country for Old Men

    ★★★★

  • Little Miss Sunshine

    ★★★★★

  • Wallace & Gromit: The Curse of the Were-Rabbit

    ★★½

  • Kill Bill: Vol. 2

    ★★★½

  • Eternal Sunshine of the Spotless Mind

    ★★★

  • Kill Bill: Vol. 1

    ★★★

  • 8 Mile

    ★★★

  • Ocean's Eleven

    ★★★★★

  • Hardball

  • Donnie Darko

    ★★★★★

  • Cast Away

    ★★½

  • American Psycho

    ½

  • Fight Club

    ★★★★★

  • The Iron Giant

    ★★★½

  • Saving Private Ryan

    ★★★★

  • The Truman Show

    ★★★

  • Good Will Hunting

    ★★★★★