Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Fourth Protocol

The Fourth Protocol

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
A Shock to the System

A Shock to the System

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Blue Ice

Blue Ice

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Batman: The Long Halloween, Part Two

Batman: The Long Halloween, Part Two

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Pig

Pig

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Old

Old

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Snake Eyes: G.I. Joe Origins

Snake Eyes: G.I. Joe Origins

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
Read the review Edit this entry  
21
Clifford

Clifford

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Darkness

Darkness

2002
×
Read the review Edit this entry  
15
Gunpowder Milkshake

Gunpowder Milkshake

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
FearDotCom

FearDotCom

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Loki

Loki

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Boxing Helena

Boxing Helena

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Oxygen

Oxygen

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Joe Dirt

Joe Dirt

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Raw

Raw

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Riders of Justice

Riders of Justice

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Till Death

Till Death

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Tomorrow War

The Tomorrow War

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
No Sudden Move

No Sudden Move

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Werewolves Within

Werewolves Within

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
No Sudden Move

No Sudden Move

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Freaky

Freaky

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Blue Collar

Blue Collar

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The First Purge

The First Purge

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Censor

Censor

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Beasts Clawing at Straws

Beasts Clawing at Straws

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Ice Road

The Ice Road

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Flashback

Flashback

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Batman: The Long Halloween, Part One

Batman: The Long Halloween, Part One

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Four Brothers

Four Brothers

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Eye of the Beholder

Eye of the Beholder

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Bolero

Bolero

1984
×
Read the review Edit this entry  
21
2 Fast 2 Furious

2 Fast 2 Furious

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Drive

Drive

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
F9

F9

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Love Crimes

Love Crimes

1992
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
A Kiss Before Dying

A Kiss Before Dying

1991
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
In the Heights

In the Heights

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Baby Boy

Baby Boy

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Don't Be a Menace to South Central While Drinking Your Juice in the Hood

Don't Be a Menace to South Central While Drinking Your Juice in the Hood

1996
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
A History of Violence

A History of Violence

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Infinite

Infinite

2021
×
★★
Read the review Edit this entry