Benjamin has logged 249 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Villains

Villains

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Code 8

Code 8

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Natural Born Killers

Natural Born Killers

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Takers

Takers

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Swimming to Cambodia

Swimming to Cambodia

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Code 8

Code 8

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Luce

Luce

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Transit

Transit

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Rambo: Last Blood

Rambo: Last Blood

2019
×
Read the review Edit this entry  
05
Stark Raving Mad

Stark Raving Mad

2002
×
Read the review Edit this entry  
05
The Report

The Report

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
21 Bridges

21 Bridges

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Melvin and Howard

Melvin and Howard

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Death on the Nile

Death on the Nile

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Last Embrace

Last Embrace

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Earthquake Bird

Earthquake Bird

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Heaven's Prisoners

Heaven's Prisoners

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Fighting Mad

Fighting Mad

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Caged Heat

Caged Heat

1974
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Wind Rises

The Wind Rises

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Promare

Promare

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Orphanage

The Orphanage

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Wolfen

Wolfen

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The 1st Annual Live 'On Cinema' Oscar Special

The 1st Annual Live 'On Cinema' Oscar Special

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Laundromat

The Laundromat

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Dreamcatcher

Dreamcatcher

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Wonder Woman: Bloodlines

Wonder Woman: Bloodlines

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Lucky Day

Lucky Day

2019
×
Read the review Edit this entry  
12
Whisper of the Heart

Whisper of the Heart

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry