Benjamin has logged 15 entries for films during June 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Swingers

Swingers

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
A Very English Scandal

A Very English Scandal

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Ali

Ali

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Dragon Ball Super: Broly

Dragon Ball Super: Broly

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Notorious

Notorious

1946
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Eve's Bayou

Eve's Bayou

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
All the Devil's Men

All the Devil's Men

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Domino

Domino

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Captive State

Captive State

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Deadwood: The Movie

Deadwood: The Movie

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry