Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
03
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Knock at the Cabin

Knock at the Cabin

2023
×
★★★½
Edit this entry  
02
Fast & Furious 6

Fast & Furious 6

2013
×
★★★½
Edit this entry  
01
Fast Five

Fast Five

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
31
The Fast and the Furious: Tokyo Drift

The Fast and the Furious: Tokyo Drift

2006
×
★★★½
Edit this entry  
31
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★
Edit this entry  
29
They/Them

They/Them

2022
×
★★
Edit this entry  
28
Scream VI

Scream VI

2023
×
★★★★
Edit this entry  
28
Scream

Scream

2022
×
★★★★
Edit this entry  
28
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★
Edit this entry  
26
Warrior

Warrior

2011
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Mars Attacks!

Mars Attacks!

1996
×
★★½
Edit this entry  
23
John Wick: Chapter 4

John Wick: Chapter 4

2023
×
★★★★½
Edit this entry  
23
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★
Edit this entry  
23
A Silent Voice

A Silent Voice

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
22
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★½
Edit this entry  
22
Creed III

Creed III

2023
×
★★★★
Edit this entry  
22
A Room for Romeo Brass

A Room for Romeo Brass

1999
×
★★★★
Edit this entry  
22
Creed II

Creed II

2018
×
★★★★
Edit this entry  
21
Babylon

Babylon

2022
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Redeem Team

The Redeem Team

2022
×
★★★½
Edit this entry  
21
After Yang

After Yang

2021
×
★★★½
Edit this entry  
20
Boiling Point

Boiling Point

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Air

Air

2023
×
★★★★
Edit this entry  
20
Wild Child

Wild Child

2008
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Full Monty

The Full Monty

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Office Space

Office Space

1999
×
★★★★
Edit this entry  
20
Idiocracy

Idiocracy

2006
×
★★
Edit this entry  
19
Mighty Morphin Power Rangers: Once & Always

Mighty Morphin Power Rangers: Once & Always

2023
×
★★½
Edit this entry  
19
The Deer Hunter

The Deer Hunter

1978
×
★★★★
Edit this entry  
19
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Elizabethtown

Elizabethtown

2005
×
★★★
Edit this entry  
18
Dog Day Afternoon

Dog Day Afternoon

1975
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Eight Legged Freaks

Eight Legged Freaks

2002
×
★★½
Edit this entry  
18
The Covenant

The Covenant

2023
×
★★★½
Edit this entry  
18
Cocaine Bear

Cocaine Bear

2023
×
★★½
Edit this entry  
18
Renfield

Renfield

2023
×
★★★
Edit this entry  
18
Field of Dreams

Field of Dreams

1989
×
★★★★
Edit this entry  
17
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Persona 4: The Animation

Persona 4: The Animation

2011
×
★★★★
Edit this entry  
03
Guardians of the Galaxy Vol. 3

Guardians of the Galaxy Vol. 3

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
I.Q.

I.Q.

1994
×
★★
Edit this entry  
27
Scream VI

Scream VI

2023
×
★★★★
Edit this entry  
27
Ghosted

Ghosted

2023
×
Read the review Edit this entry  
25
Star Trek: Generations

Star Trek: Generations

1994
×
★★★
Edit this entry  
24
Star Trek VI: The Undiscovered Country

Star Trek VI: The Undiscovered Country

1991
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Star Trek V: The Final Frontier

Star Trek V: The Final Frontier

1989
×
★★★
Edit this entry