Sort by
  • The Super Mario Bros. Movie

    ★★★½

  • Scream VI

    ★★★½

  • Knock at the Cabin

    ★★★½

  • Babylon

    ★★★★½

  • The Elephant Whisperers

    ★★★

  • M3GAN

    ★★★★

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★½

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★½

  • The Boy, the Mole, the Fox and the Horse

    ★★★★

  • The Guardians of the Galaxy Holiday Special

    ★★★

  • Disenchanted

    ★★½

  • Strange World

    ★★★½

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★½

  • Smile

    ★★★

  • Causeway

    ★★★

  • The Fabelmans

    ★★★★½

  • Glass Onion

    ★★★½

  • See How They Run

    ★★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • Don't Worry Darling

    ★★★½

  • The Wonder

    ★★★

  • TÁR

    ★★★½

  • Barbarian

    ★★★★

  • Clerks III

    ★★★½

  • Prey

    ★★★½

  • Nope

    ★★★★

  • Black Bird

    ★★★★½

  • Bullet Train

    ★★★½

  • The Sea Beast

    ★★★★

  • The Flying Sailor

    ★★½

  • Lightyear

    ★★½

  • An Ostrich Told Me the World Is Fake and I Think I Believe It

    ★★★★½

  • Le Pupille

    ★★★

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★½

  • Elvis

    ★★★★

  • Men

    ★★½

  • My Year of Dicks

    ★★★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★½

  • X

    ★★★★½

  • Blink

    ★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★½

  • Windfall

    ★★½

  • Turning Red

    ★★★½

  • Stranger at the Gate

    ★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★½

  • Haulout

    ★★★★

  • Navalny

    ★★★★

  • Master

    ★★★½

  • The Martha Mitchell Effect

    ★★★

  • Fire of Love

    ★★★½

  • Fresh

    ★★★★

  • The House

    ★★★½

  • Scream

    ★★★★½

  • The Backrooms (Found Footage)

    ★★★★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Landscapers

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • An Audience with Adele

    ★★★★

  • Ciao Alberto

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Finch

    ★★★

  • Encanto

    ★★★

  • Dopesick

    ★★★★★

  • Robin Robin

    ★★★★

  • Ron's Gone Wrong

    ★★½

  • The Black Phone

    ★★★★