Sort by

Benjamin has logged 218 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Rango

Rango

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Cats & Dogs

Cats & Dogs

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Arthur Christmas

Arthur Christmas

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Child's Play

Child's Play

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Cannibal Holocaust

Cannibal Holocaust

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Insidious

Insidious

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Free Fire

Free Fire

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Kill List

Kill List

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
In Time

In Time

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Gate

The Gate

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Krampus

Krampus

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Alien³

Alien³

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Slaughterhouse Rulez

Slaughterhouse Rulez

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Big Hero 6

Big Hero 6

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Looper

Looper

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The 'Burbs

The 'Burbs

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
Read the review Edit this entry  
29
The Warriors

The Warriors

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
What If

What If

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Final Destination

Final Destination

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Escape from New York

Escape from New York

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Come to Daddy

Come to Daddy

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Underwater

Underwater

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
I Am Legend

I Am Legend

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Easy A

Easy A

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Hunt

The Hunt

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

1989
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
The Emperor's New Groove

The Emperor's New Groove

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Don't Let Go

Don't Let Go

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Buffaloed

Buffaloed

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
One Cut of the Dead

One Cut of the Dead

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
An American Werewolf in London

An American Werewolf in London

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry