Sort by

Benjamin has logged 23 entries for films during October 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
An American Werewolf in London

An American Werewolf in London

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
All Cheerleaders Die

All Cheerleaders Die

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Demons

Demons

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Devil

Devil

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Countdown

Countdown

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
I, Robot

I, Robot

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Candyman

Candyman

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Nine

Nine

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Babysitter: Killer Queen

The Babysitter: Killer Queen

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry