Sort by

Benjamin has logged 72 entries for films during 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Talk to Me

Talk to Me

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Elemental

Elemental

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Finding Nemo

Finding Nemo

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
WALL·E

WALL·E

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Coco

Coco

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Kronk's New Groove

Kronk's New Groove

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Founder

The Founder

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Chicken Run

Chicken Run

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Gladiator

Gladiator

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Son of Rambow

Son of Rambow

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Martian

The Martian

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Mummy

The Mummy

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Menu

The Menu

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Life Aquatic with Steve Zissou

The Life Aquatic with Steve Zissou

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Life After Beth

Life After Beth

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Home Alone 3

Home Alone 3

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Absolutely Anything

Absolutely Anything

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Strangers: Prey at Night

The Strangers: Prey at Night

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Evil Dead Rise

Evil Dead Rise

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Super Mario Bros. Movie

The Super Mario Bros. Movie

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Grown Ups 2

Grown Ups 2

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Grown Ups

Grown Ups

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Scream VI

Scream VI

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Scream

Scream

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Evolution

Evolution

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Red Eye

Red Eye

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Knock at the Cabin

Knock at the Cabin

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Lightyear

Lightyear

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Wrong Turn

Wrong Turn

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
47 Meters Down

47 Meters Down

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Craft

The Craft

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Police Story

Police Story

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Babylon

Babylon

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Stranger at the Gate

Stranger at the Gate

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Marcel the Shell with Shoes On

Marcel the Shell with Shoes On

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Boy, the Mole, the Fox and the Horse

The Boy, the Mole, the Fox and the Horse

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Elvis

Elvis

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
An Ostrich Told Me the World Is Fake and I Think I Believe It

An Ostrich Told Me the World Is Fake and I Think I Believe It

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
TÁR

TÁR

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
War of the Worlds

War of the Worlds

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
M3GAN

M3GAN

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Le Pupille

Le Pupille

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
My Year of Dicks

My Year of Dicks

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry