Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
14
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
14
Past Lives

Past Lives

2023
×
★★½
Edit this entry  
13
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
13
Cape Fear

Cape Fear

1991
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Zone of Interest

The Zone of Interest

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The King of Comedy

The King of Comedy

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Four Weddings and a Funeral

Four Weddings and a Funeral

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
17
Killers of the Flower Moon

Killers of the Flower Moon

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Benny & Joon

Benny & Joon

1993
×
Edit this entry  
12
Anatomy of a Fall

Anatomy of a Fall

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
The Holdovers

The Holdovers

2023
×
★★★★½
Read other review Edit this entry  
29
Fallen Leaves

Fallen Leaves

2023
×
★★★★
Edit this entry  
28
Poor Things

Poor Things

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Iron Claw

The Iron Claw

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Leave the World Behind

Leave the World Behind

2023
×
★★½
Edit this entry  
19
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Passages

Passages

2023
×
★★
Edit this entry  
16
May December

May December

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Holdovers

The Holdovers

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Blue Valentine

Blue Valentine

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Napoleon

Napoleon

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Killers of the Flower Moon

Killers of the Flower Moon

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Fair Play

Fair Play

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Thanksgiving

Thanksgiving

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Last Voyage of the Demeter

The Last Voyage of the Demeter

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
The Killer

The Killer

2023
×
★½
Edit this entry  
28
Suitable Flesh

Suitable Flesh

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Theater Camp

Theater Camp

2023
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
23
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Raven

The Raven

1935
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Pet Sematary

Pet Sematary

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Dark Harvest

Dark Harvest

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Dracula

Dracula

1979
×
★★½
Edit this entry  
16
The Fall of the House of Usher

The Fall of the House of Usher

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Exorcist: Believer

The Exorcist: Believer

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Lords of Salem

The Lords of Salem

2012
×
★★★½
Edit this entry  
09
Saw X

Saw X

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
The Lost Boys

The Lost Boys

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
A Haunting in Venice

A Haunting in Venice

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
No One Will Save You

No One Will Save You

2023
×
Edit this entry  
25
Mistress America

Mistress America

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The New Kids

The New Kids

1985
×
★★
Edit this entry  
04
Bottoms

Bottoms

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Strays

Strays

2023
×
★★½
Edit this entry  
08
Manhattan

Manhattan

1979
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Greenberg

Greenberg

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Theater Camp

Theater Camp

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Meg 2: The Trench

Meg 2: The Trench

2023
×
Read the review Edit this entry