Sort by

Ben has logged 40 entries for films during August 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Dave Chappelle: Sticks & Stones

Dave Chappelle: Sticks & Stones

2019
×
★★★★
Edit this entry  
28
Fox and His Friends

Fox and His Friends

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Zabriskie Point

Zabriskie Point

1970
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
River of Death

River of Death

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Angel Has Fallen

Angel Has Fallen

2019
×
Read the review Edit this entry  
24
Super Troopers 2

Super Troopers 2

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Breaking Point

The Breaking Point

1950
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Minnesota Clay

Minnesota Clay

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Summer School

Summer School

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Nightmare Alley

Nightmare Alley

1947
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
High Tension

High Tension

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Friday the 13th Part III

Friday the 13th Part III

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Friday the 13th Part 2

Friday the 13th Part 2

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Fast and the Furious: Tokyo Drift

The Fast and the Furious: Tokyo Drift

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Waiting...

Waiting...

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Viva

Viva

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Dance with the Devil

Dance with the Devil

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Amityville Horror

The Amityville Horror

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Mahler

Mahler

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Friday the 13th Part VII: The New Blood

Friday the 13th Part VII: The New Blood

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Friday the 13th Part VI: Jason Lives

Friday the 13th Part VI: Jason Lives

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Dance of the Vampires

Dance of the Vampires

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Hitch Hike

Hitch Hike

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Run Lola Run

Run Lola Run

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Eye of the Devil

Eye of the Devil

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Images

Images

1972
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Domino

Domino

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Sitting Target

Sitting Target

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Flashpoint

Flashpoint

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Maps to the Stars

Maps to the Stars

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Sinister

Sinister

2012
×
Read other review Edit this entry  
03
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Love Witch

The Love Witch

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Phone Booth

Phone Booth

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry