• Pale Flower

    ★★★½

  • Lost Highway

    ★★★★

  • Juno

    ★★★★

  • Onimasa: A Japanese Godfather

    ★★★★

  • The Wolves

    ★★★★★

  • The Killing

    ★★★★

  • Come and See

    ★★★★

  • House of Wax

    ★★★★★

  • A Classic Horror Story

    ★★½

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ½

  • Barfly

    ★★★★½

  • True Romance

    ★★★★★

  • Escape Room: Tournament of Champions

  • Kill Chain

    ★★

  • The Trust

    ★★★½

  • Angel Heart

    ★★★★½

  • Underworld U.S.A.

    ★★

  • The Wicker Man

    ★★★