Benjamin has logged 25 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
On the Silver Globe

On the Silver Globe

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Hour of the Wolf

Hour of the Wolf

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Goddess of the Fireflies

Goddess of the Fireflies

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Body Bags

Body Bags

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Stuff

The Stuff

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Brain Damage

Brain Damage

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Lost Weekend

The Lost Weekend

1945
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
La contemplation du mystère

La contemplation du mystère

2021
×
Edit this entry  
21
The Roaring Twenties

The Roaring Twenties

1939
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Nadia, Butterfly

Nadia, Butterfly

2020
×
Edit this entry  
15
Dead Man's Letters

Dead Man's Letters

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Ironweed

Ironweed

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Certain Women

Certain Women

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Closely Watched Trains

Closely Watched Trains

1966
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Diamonds of the Night

Diamonds of the Night

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Host

Host

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Streetwise

Streetwise

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Angels with Dirty Faces

Angels with Dirty Faces

1938
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Tenet

Tenet

2020
×
★★
Read the review Edit this entry