benkei💜 has logged 296 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Vice

Vice

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Crimson Peak

Crimson Peak

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Green Book

Green Book

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
02
Private Life

Private Life

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Mary Poppins

Mary Poppins

1964
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Julie & Julia

Julie & Julia

2009
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Polytechnique

Polytechnique

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Creed II

Creed II

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Rocky IV

Rocky IV

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Blue Jasmine

Blue Jasmine

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
Read the review Edit this entry  
18
Mistress America

Mistress America

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Boy Erased

Boy Erased

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Widows

Widows

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Three Colors: Red

Three Colors: Red

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Hot Summer Nights

Hot Summer Nights

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
Three Colors: White

Three Colors: White

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
A Streetcar Named Desire

A Streetcar Named Desire

1951
×
★★★★
Edit this entry