RSS feed for Ben
  • Marcy Learns Something New

    ★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★½

  • Emma.

    ★★★★

  • Goldman v Silverman

    ★★

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★★

  • Cats

    ½

  • Bombshell

    ★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Charlie's Angels

    ★½

  • Lady and the Tramp

  • Frozen II

    ★½

  • Last Christmas

    ½

  • Sounds Good

    ★½

  • Klaus

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★½

  • The Fall

    ★★★★

  • Signal 8

    ★★

  • Finding Uranus

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Receiver

    ★★

  • 3 from Hell

    ★★★

  • Unbelievable

    ★★★½

  • Hello, Privilege. It's Me, Chelsea

    ★★

  • Billy

    ★★½

  • Bad Education

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • This Is Not a Movie

    ★★★½

  • Hustlers

    ★★★½

  • The King

    ★★★½

  • Ears, Eyes and Throats: Restored Classic and Lost Punk Films 1976-1981

    ★★★

  • The Two Popes

    ★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Judy

    ★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★

  • Delphine

    ★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • GUO4

    ★½

  • Where'd You Go, Bernadette

    ★½

  • Hair Love

    ★★

  • My Skin, Luminous

    ★★★

  • Stucco

    ★½

  • Bird Talk

    ★★★★

  • Ready or Not

    ★★★

  • The Lion King

  • Surrender

    ★★★

  • The Last Czars

  • Kiss of the Rabbit God

    ★★★½

  • Anima

    ★½

  • Dutch Angle: Chas Gerretsen & Apocalypse Now

    ★★

  • The Bumbry Encounter

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Washland Express

    ★★

  • Rachel

    ★★★

  • Pigeon Kings

    ★★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ½

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★½

  • Wasteland

    ★★★½

  • The Final Exit of the Disciples of Ascensia

    ★★★

  • Deadwood: The Movie

    ★★★

  • When They See Us

    ★★★

  • The Distance Between Us and the Sky

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Olla

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★