RSS feed for Ben
  • Deadwood: The Movie

    ★★★

  • When They See Us

    ★★★

  • The Distance Between Us and the Sky

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Olla

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Family Romance, LLC

    ★★★½

  • The Staggering Girl

    ★★★

  • I Lost My Body

    ★★★

  • Beanpole

    ★★★★½

  • And Then We Danced

    ★★★★

  • Atlantics

    ★★★★

  • Rocketman

    ★½

  • The Dead Don't Die

  • Aladdin

    ★½

  • One Day in the Life of Noah Piugattuk

    ★★★★

  • Chernobyl

    ★★★★

  • Tolkien

    ★½

  • Pokémon Detective Pikachu

  • Syndrome IO

    ★★★

  • Imbued Life

    ★★★½

  • Plus One

    ★★★½

  • The Neighbors' Window

    ★★★

  • Walk Run Cha-Cha

    ★★½

  • I Am Easy to Find

    ★★★★

  • Rilakkuma and Kaoru

    ★★★½

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★½

  • Guava Island

    ★★★½

  • Zombies

    ★★★½

  • Super Deluxe

    ★★★

  • Hi This Is Flume

    ★★★★

  • Nofinofy

    ★★★

  • Let It Burn

    ★★½

  • Us

    ★★★

  • Pain and Glory

    ★★★★½

  • Dumbo

    ★★

  • For Sama

    ★★★½

  • The Art of Self-Defense

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★★★

  • The Case Against Adnan Syed

    ★★

  • Mickey and the Bear

    ★★★

  • Villains

    ★★★

  • Daniel Isn't Real

    ★★½

  • Long Shot

    ★★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★½

  • The Beach Bum

    ★★★★

  • Running with Beto

    ★★

  • How to Be Alone

    ★★★

  • Among the Shadows

    ½

  • Leaving Neverland

    ★★½

  • When I Get Home

    ★★★

  • Mr. Malcolm's List

    ★★½

  • Talking About Trees

    ★★★★

  • The Miracle of the Sargasso Sea

    ★★★

  • Lorena

    ★★★★

  • MS Slavic 7

    ★★★

  • Searching Eva

    ★★★½

  • Ghost Town Anthology

    ★★★

  • A Russian Youth

    ★★

  • So Pretty

    ★★★½

  • Selfie

    ★★★

  • Shakti

    ★★★

  • Olanda

    ★★★½

  • Buoyancy

    ★★½

  • The Children of the Dead

    ★★★½

  • The Plagiarists

    ★★★

  • Vai

    ★★★½

  • The Day After I'm Gone

    ★★★

  • Nona. If They Soak Me, I'll Burn Them

    ★★

  • Transnistria

    ★★★½