• The Northman

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★★½

  • Jackass Forever

    ★★★★

  • Fresh

    ★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Single All the Way

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★

  • Father Christmas Is Back

    ★★

  • Encanto

    ★★★★½

  • Eternals

    ★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Alien Xmas

    ★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • Klaus

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Atlantics

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★½

  • Escape Room

  • Christmas Cupcakes

    ★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Creed II

    ★★★½

  • Halloween

    ★★★

  • Burning

    ★★★★★

  • Paddington 2

    ★★★★★

  • 1922

    ★★½

  • The Endless

    ★★½

  • Logan

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★★½

  • Hell or High Water

    ★★★★★

  • Train to Busan

    ★★★★★

  • Captain America: Civil War

    ★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★★

  • Knock Knock

    ½

  • Paddington

    ★★★★★

  • Interstellar

    ★★★★★

  • John Wick

    ★★★★½

  • X-Men: Days of Future Past

    ★★★½

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★½

  • Captain Phillips

    ★★★★★

  • Pacific Rim

    ★★★★★

  • Inside Llewyn Davis

    ★★★★½

  • It's Such a Beautiful Day

    ★★★★

  • Madagascar 3: Europe's Most Wanted

    ★★★

  • Limitless

    ★★★½

  • Megamind

    ★★★★★

  • Fantastic Mr. Fox

    ★★★★½

  • Jennifer's Body

    ★★★★

  • X-Men Origins: Wolverine

    ★★★★

  • Watchmen

    ★★★½

  • The Dark Knight

    ★★★★★

  • Glory at Sea

    ★★★★½

  • Ratatouille

    ★★★★★

  • The Holiday

    ★★★

  • Batman Begins

    ★★★★

  • Robots

    ★★★★★

  • The Incredibles

    ★★★★★

  • Memories of Murder

    ★★★★½

  • Adaptation.

    ★★★★★