• Pig

    ★★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★½

  • Black Widow

    ★★★

  • The Good, The Bart, and The Loki

  • Fear Street: 1994

    ★★

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★★

  • The Tomorrow War

    ★★

  • Luca

    ★★★★½

  • Werewolves Within

    ★★

  • Loki

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • F9

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★★½

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★½

  • Mare of Easttown

    ★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★½

  • Godzilla Singular Point

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★★

  • WandaVision

    ★★★

  • We Can Be Heroes

    ★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • The Croods: A New Age

    ★★

  • Mank

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Earwig and the Witch

    ★★

  • Psycho Goreman

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • The New Mutants

    ★½

  • Tenet

    ★★★½

  • Class Action Park

    ★★½

  • Magic Camp

    ★½

  • She Dies Tomorrow

    ★★★½

  • Transformers: War for Cybertron: Siege

    ★★★½

  • Hamilton

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • Scoob!

    ★★

  • Capone

    ★★½

  • Trolls World Tour

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★

  • Emma.

    ★★★

  • The Truffle Hunters

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Save Yourselves!

    ★★★½

  • Possessor

    ★★★★

  • Shirley

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Zola

    ★★★★

  • Miss Americana

    ★★½

  • Underwater

    ★★★

  • Dolittle

  • Cats

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • Black Christmas

    ★★

  • Frozen II

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • Jexi

  • Mister America

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★½

  • Wrinkles the Clown

    ★★½

  • Battle at Big Rock

    ★★★

  • Tall Girl

    ½