Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★½
Edit this entry  
26
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Pig

Pig

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Gamera: Guardian of the Universe

Gamera: Guardian of the Universe

1995
×
★★★
Edit this entry  
24
Gamera: Super Monster

Gamera: Super Monster

1980
×
Read the review Edit this entry  
22
Punisher: War Zone

Punisher: War Zone

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
The Tomorrow War

The Tomorrow War

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★
Edit this entry  
16
Space Jam

Space Jam

1996
×
★★
Edit this entry  
14
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★
Edit this entry  
14
Loki

Loki

2021
×
★★★½
Edit this entry  
13
Gamera vs. Zigra

Gamera vs. Zigra

1971
×
★★
Edit this entry  
10
Gamera vs. Jiger

Gamera vs. Jiger

1970
×
★★★
Edit this entry  
10
Gamera vs. Guiron

Gamera vs. Guiron

1969
×
★★½
Edit this entry  
10
Gamera vs. Viras

Gamera vs. Viras

1968
×
★★
Edit this entry  
09
Gamera vs. Gyaos

Gamera vs. Gyaos

1967
×
★★½
Edit this entry  
08
Gamera vs. Barugon

Gamera vs. Barugon

1966
×
★★
Edit this entry  
07
The Good, The Bart, and The Loki

The Good, The Bart, and The Loki

2021
×
Edit this entry  
07
F9

F9

2021
×
★★★
Edit this entry  
06
To Die For

To Die For

1995
×
★★★
Edit this entry  
06
Zola

Zola

2020
×
★★★★
Edit this entry  
06
Godzilla Singular Point

Godzilla Singular Point

2021
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★½
Edit this entry  
02
Werewolves Within

Werewolves Within

2021
×
★★
Edit this entry  
01
The Croods: A New Age

The Croods: A New Age

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Save Yourselves!

Save Yourselves!

2020
×
★★★½
Edit this entry  
18
Luca

Luca

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★½
Edit this entry  
14
Gamera, the Giant Monster

Gamera, the Giant Monster

1965
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★½
Edit this entry  
12
Mare of Easttown

Mare of Easttown

2021
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★
Edit this entry  
06
Saw VI

Saw VI

2009
×
★★½
Edit this entry  
06
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★½
Edit this entry  
05
Saw V

Saw V

2008
×
Edit this entry  
04
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Saw IV

Saw IV

2007
×
★★½
Edit this entry  
01
Saw III

Saw III

2006
×
★★★
Edit this entry  
31
All About Steve

All About Steve

2009
×
Edit this entry  
31
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
★★
Read prior review Edit this entry  
30
Jurassic Park III

Jurassic Park III

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Lost World: Jurassic Park

The Lost World: Jurassic Park

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★½
Edit this entry  
24
Psycho Goreman

Psycho Goreman

2020
×
★★★½
Edit this entry  
23
Rush Hour

Rush Hour

1998
×
★★★
Edit this entry