Ben has logged 201 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Crawl

Crawl

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Krampus

Krampus

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Ebirah, Horror of the Deep

Ebirah, Horror of the Deep

1966
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Blackcoat's Daughter

The Blackcoat's Daughter

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Invasion of Astro-Monster

Invasion of Astro-Monster

1965
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Ghidorah, the Three-Headed Monster

Ghidorah, the Three-Headed Monster

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Mothra vs. Godzilla

Mothra vs. Godzilla

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
King Kong vs. Godzilla

King Kong vs. Godzilla

1962
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Godzilla Raids Again

Godzilla Raids Again

1955
×
★★★
Edit this entry  
13
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
★★
Edit this entry  
12
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Nightingale

The Nightingale

2018
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Mountain

The Mountain

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Aeronauts

The Aeronauts

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★½
Edit this entry  
02
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Lion King II: Simba's Pride

The Lion King II: Simba's Pride

1998
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Damsel

Damsel

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Raging Bull

Raging Bull

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Little Mermaid

The Little Mermaid

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Bring It On

Bring It On

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Perri

Perri

1957
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Atlantics

Atlantics

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Grace of My Heart

Grace of My Heart

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Phantasm

Phantasm

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The King

The King

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Repo Man

Repo Man

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry