Sort by
  • Drive-Away Dolls

    ★★½

  • Dune: Part Two

    ★★★½

  • Wonka

    ★★

  • Napoleon

    ★★★½

  • Albert Brooks: Defending My Life

    ★★★

  • Poison

    ★★★½

  • The Rat Catcher

    ★★★½

  • The Swan

    ★★★★

  • American Fiction

    ★½

  • Priscilla

    ★★★

  • Menus Plaisirs – Les Troisgros

    ★★★★

  • The Killer

    ★★★★½

  • Maestro

    ★★½

  • Poor Things

    ★★★★

  • NYAD

    ★★★

  • All of Us Strangers

    ★★½

  • The Wonderful Story of Henry Sugar

    ★★★★

  • Ferrari

    ★★★★

  • Saltburn

    ★★★

  • The Holdovers

    ★★★★

  • Red, White & Royal Blue

    ★½

  • The Boy and the Heron

    ★★★★½

  • Oppenheimer

    ★★★★

  • Barbie

    ★★★★

  • Rock Hudson: All That Heaven Allowed

    ★★★

  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

  • No Hard Feelings

    ★★★½

  • Elemental

    ★★★

  • Last Summer

    ★★★★

  • The Taste of Things

    ★★★

  • Fallen Leaves

    ★★★★

  • Asteroid City

    ★★★★★

  • Close Your Eyes

    ★★★★

  • Trailer of a Film That Will Never Exist: Phony Wars

  • Anatomy of a Fall

    ★★★½

  • May December

    ★★★★½

  • Killers of the Flower Moon

    ★★★★★

  • Pictures of Ghosts

    ★★★★½

  • How to Have Sex

    ★★★½

  • The Zone of Interest

    ★★★★

  • Book Club: The Next Chapter

    ★★★

  • Beau Is Afraid

    ★★

  • BEEF

    ★★★½

  • Are You There God? It's Me, Margaret.

    ★★★

  • Air

    ½

  • Joy Ride

    ★★

  • Présages

    ★★★★

  • Being Mary Tyler Moore

    ★★★

  • Bottoms

    ★★

  • Scream VI

    ★★★

  • Afire

    ★★★½

  • Marc Maron: From Bleak to Dark

  • Your Place or Mine

    ½

  • Magic Mike's Last Dance

    ★★★½

  • 80 for Brady

    ½

  • Pamela, A Love Story

    ★★★

  • Knock at the Cabin

    ★★★

  • Passages

    ★★★★½

  • A Thousand and One

    ★★★½

  • Nam June Paik: Moon Is the Oldest TV

    ★★★½

  • You Hurt My Feelings

    ★★★½

  • Eileen

    ★★★

  • Past Lives

    ★★½

  • Kokomo City

    ★★★★

  • Judy Blume Forever

    ★★½

  • Fair Play

    ★★

  • Fancy Dance

    ★★★

  • Polite Society

    ★★½

  • Carole King: Home Again - Live in Central Park

    ★★★

  • You People

    ★★

  • Plane

    ★★½

  • I Wanna Dance with Somebody

    ★★★