Sort by

Ben has logged 260 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
Edit this entry  
25
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Searching

Searching

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
At Eternity's Gate

At Eternity's Gate

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Mission: Impossible – Fallout

Mission: Impossible – Fallout

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Once Upon a Time in America

Once Upon a Time in America

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Hot Tub Time Machine

Hot Tub Time Machine

2010
×
Read the review Edit this entry  
18
The Spanish Prisoner

The Spanish Prisoner

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Green Book

Green Book

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Creep 2

Creep 2

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Creep

Creep

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Breaking the Waves

Breaking the Waves

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
A Fistful of Dollars

A Fistful of Dollars

1964
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Melancholia

Melancholia

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Lonely Are the Brave

Lonely Are the Brave

1962
×
★★★
Edit this entry  
30
Dancer in the Dark

Dancer in the Dark

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Geronimo: An American Legend

Geronimo: An American Legend

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford

The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Paths of Glory

Paths of Glory

1957
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Madeline's Madeline

Madeline's Madeline

2018
×
Read the review Edit this entry  
19
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
I Am Curious (Yellow)

I Am Curious (Yellow)

1967
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Burning

Burning

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
The Wild Bunch

The Wild Bunch

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Mandy

Mandy

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Hour of the Gun

Hour of the Gun

1967
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Enter the Void

Enter the Void

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Great Silence

The Great Silence

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Once Upon a Time in the West

Once Upon a Time in the West

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Halloween

Halloween

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Big Gundown

The Big Gundown

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Irreversible

Irreversible

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
First Man

First Man

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Good, the Bad and the Ugly

The Good, the Bad and the Ugly

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Red Turtle

The Red Turtle

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Django

Django

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry