ben has logged 30 entries for films during May 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Gift

The Gift

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★
Edit this entry  
29
Antichrist

Antichrist

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Carol

Carol

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★
Edit this entry  
27
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Caché

Caché

2005
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Game Night

Game Night

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Happy End

Happy End

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Nymphomaniac: Vol. I

Nymphomaniac: Vol. I

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Man Who Killed Don Quixote

The Man Who Killed Don Quixote

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Ayka

Ayka

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Happy as Lazzaro

Happy as Lazzaro

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Wild Pear Tree

The Wild Pear Tree

2018
×
Read the review Edit this entry  
18
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Burning

Burning

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Sofia

Sofia

2018
×
★★★
Edit this entry  
17
Dogman

Dogman

2018
×
★★★
Edit this entry  
16
Grease

Grease

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Harold and Maude

Harold and Maude

1971
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Scrapple

Scrapple

2004
×
Edit this entry  
07
Hamster Hell

Hamster Hell

2012
×
Edit this entry  
06
Weekend

Weekend

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry