ben has logged 21 entries for films during February 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
The Pawnshop

The Pawnshop

1916
×
Edit this entry  
27
The Floorwalker

The Floorwalker

1916
×
Edit this entry  
26
Le Bonheur

Le Bonheur

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Monsieur Verdoux

Monsieur Verdoux

1947
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Battle of Algiers

The Battle of Algiers

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Norwegian Wood

Norwegian Wood

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
Read the review Edit this entry  
21
The Umbrellas of Cherbourg

The Umbrellas of Cherbourg

1964
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Possession

Possession

1981
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Great Dictator

The Great Dictator

1940
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Certified Copy

Certified Copy

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Climax

Climax

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Naked

Naked

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Modern Times

Modern Times

1936
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
High Flying Bird

High Flying Bird

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
City Lights

City Lights

1931
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
A Dog's Life

A Dog's Life

1918
×
Edit this entry  
04
Kid Auto Races at Venice

Kid Auto Races at Venice

1914
×
Edit this entry  
01
Velvet Buzzsaw

Velvet Buzzsaw

2019
×
Read the review Edit this entry  
01
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry