Ben has logged 24 entries for films during June 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Ghostbusters

Ghostbusters

2016
×
Read the review Edit this entry  
26
The Addiction

The Addiction

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Certified Copy

Certified Copy

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Strange Days

Strange Days

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Imitation of Life

Imitation of Life

1959
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
How to Murder Your Wife

How to Murder Your Wife

1965
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
A Burning Hot Summer

A Burning Hot Summer

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Body Double

Body Double

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Jeanne Dielman, 23, Quai du Commerce 1080 Bruxelles

Jeanne Dielman, 23, Quai du Commerce 1080 Bruxelles

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Sherlock Holmes

Sherlock Holmes

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Sleep Has Her House

Sleep Has Her House

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Westworld

Westworld

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Ex Libris: The New York Public Library

Ex Libris: The New York Public Library

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Lady Without Camelias

The Lady Without Camelias

1953
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Image & Illusion

Image & Illusion

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
A Touch of Sin

A Touch of Sin

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Tarnished Angels

The Tarnished Angels

1957
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Gamer

Gamer

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Godard Mon Amour

Godard Mon Amour

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
01
Barcelona

Barcelona

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Every Man for Himself

Every Man for Himself

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry