• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Moon Knight

    ★★½

  • OLIVIA RODRIGO: driving home 2 u (a SOUR film)

  • X

    ★★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

  • Fresh

    ★★★½

  • Scream

    ★★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★★

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★★

  • Hawkeye

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★★

  • Candyman

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Titane

    ★★★★★

  • Bergman Island

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • After Yang

    ★★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Annette

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • The Tomorrow War

    ★½

  • Luca

    ★★★★

  • Loki

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • F9

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★★

  • Army of the Dead

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Save Ralph

  • Bad Trip

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★½

  • Charli XCX: Alone Together

  • Zack Snyder's Justice League

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Together Together

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • WandaVision

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • The Prom

    ★½

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★½