Sort by

<3 bennie <3 has logged 37 entries for films during March 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
A Serious Man

A Serious Man

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Wallace & Gromit: The Curse of the Were-Rabbit

Wallace & Gromit: The Curse of the Were-Rabbit

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Cabaret

Cabaret

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Emperor's New Groove

The Emperor's New Groove

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Birdcage

The Birdcage

1996
×
★★★★
Edit this entry  
20
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Oh, Hello on Broadway

Oh, Hello on Broadway

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Cheaper by the Dozen

Cheaper by the Dozen

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Adaptation.

Adaptation.

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Monty Python and the Holy Grail

Monty Python and the Holy Grail

1975
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Guava Island

Guava Island

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Big Time Adolescence

Big Time Adolescence

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The World's End

The World's End

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Furious 7

Furious 7

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Monsters, Inc.

Monsters, Inc.

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
13
The Fast and the Furious: Tokyo Drift

The Fast and the Furious: Tokyo Drift

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
10
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
À Nos Amours

À Nos Amours

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Emma.

Emma.

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Third Man

The Third Man

1949
×
★★★★
Read the review Edit this entry