• The Devil All the Time

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • The New Mutants

    ★★

  • Tenet

    ★★★★½

  • Host

    ★★★

  • The Old Guard

    ★★★½

  • Unhinged

    ★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★

  • The King of Staten Island

    ★★★

  • Extraction

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Spree

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Dark Waters

    ★★★½

  • Klaus

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★½

  • Eli

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • The Vigil

    ★★½

  • Proxima

    ★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Babyteeth

    ★★★★

  • The King

    ★★★½

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Ready or Not

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Child's Play

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Men in Black: International

  • When They See Us

    ★★★★½

  • Good Omens

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Brightburn

    ★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★★

  • Come to Daddy

    ★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Hellboy

    ★★★½

  • Us

    ★★★

  • Happy Death Day 2U

    ★★

  • Glass

    ★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Creed II

    ★★★½

  • Bird Box

    ★★★

  • Time Freak

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

  • Bohemian Rhapsody

    ★★½

  • Venom

    ★★★½

  • Halloween

    ★★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • First Man

    ★★★★

  • The Package

    ★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★½

  • The First Purge

    ★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★★

  • Deadpool 2

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★½

  • James Acaster: Repertoire

    ★★★

  • Batman Ninja

    ★★★