Ben has logged 40 entries for films during July 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Hellraiser: Hellseeker

Hellraiser: Hellseeker

2002
×
★★★½
Edit this entry  
30
Saw III

Saw III

2006
×
★★½
Edit this entry  
30
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Edit this entry  
30
Hellraiser: Inferno

Hellraiser: Inferno

2000
×
Edit this entry  
29
Hellraiser: Bloodline

Hellraiser: Bloodline

1996
×
★★½
Edit this entry  
29
Hellraiser III: Hell on Earth

Hellraiser III: Hell on Earth

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
[REC]

[REC]

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Hellbound: Hellraiser II

Hellbound: Hellraiser II

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Locke

Locke

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Cube

Cube

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Jaws 3-D

Jaws 3-D

1983
×
½
Read the review Edit this entry  
25
The Mask

The Mask

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Jaws 2

Jaws 2

1978
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★
Edit this entry  
24
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Enemy

Enemy

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Onward

Onward

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Onward

Onward

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★½
Edit this entry  
13
Her

Her

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Old Guard

The Old Guard

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Casino

Casino

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
10
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Creed II

Creed II

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Coco

Coco

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Creed

Creed

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
It Follows

It Follows

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry