• Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Pig

    ★★★★½

  • In the Heights

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Save Ralph

  • Nobody

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Burrow

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • Tenet

    ★★★

  • Maggie Simpson in Playdate with Destiny

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • Midway

    ★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • The Personal History of David Copperfield

    ★★★½

  • Joker

    ★★

  • The Two Popes

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Hair Love

  • Frankenstein's Monster's Monster, Frankenstein

    ★★★

  • Anima

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Toy Story 4

  • Parasite

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Sorry We Missed You

    ★★★½

  • Rocketman

    ★★★½

  • Promare

    ★★★★½

  • Yesterday

    ★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Wet City

  • Captain Marvel

    ★★½

  • Bait

    ★★★½

  • Blinded by the Light

    ★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★½

  • Torvill & Dean

    ★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Mortal Engines

    ★★

  • Dragon Ball Super: Broly

    ★★★

  • After the Screaming Stops

    ★★★½

  • They Shall Not Grow Old

  • King of Thieves

    ★★½

  • The Favourite

    ★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★½

  • Modest Heroes

    ★★★

  • Leading Lady Parts

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • Deadpool 2

    ★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Bao

  • Rampage

    ★★

  • Batman Ninja

  • Thunder Road

    ★★★★

  • Team Darryl

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★★

  • Black Mirror: USS Callister

  • The Post

    ★★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★½

  • Regular

  • WHAT DID JACK DO?

  • Paddington 2

    ★★★★