BennyMzn has logged 182 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Cyberpunk 2077: Phoenix Program

Cyberpunk 2077: Phoenix Program

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Soul

Soul

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Tenacious D in The Pick of Destiny

Tenacious D in The Pick of Destiny

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Red Sparrow

Red Sparrow

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Secret Zoo

Secret Zoo

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Valerian and the City of a Thousand Planets

Valerian and the City of a Thousand Planets

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Rampage

Rampage

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Gretel & Hansel

Gretel & Hansel

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
22 Jump Street

22 Jump Street

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Climax

Climax

2018
×
Read the review Edit this entry  
26
The Witch

The Witch

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Monos

Monos

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Lego Ninjago Movie

The Lego Ninjago Movie

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Die Toten Hosen - Betrunken im Dienst: Die Wohnzimmer-Jubiläumstour

Die Toten Hosen - Betrunken im Dienst: Die Wohnzimmer-Jubiläumstour

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Wrestler

The Wrestler

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Cube Zero

Cube Zero

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Cube 2: Hypercube

Cube 2: Hypercube

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Unstoppable

Unstoppable

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Watchmen

Watchmen

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Thunder Road

Thunder Road

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Greenland

Greenland

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Assassin's Creed

Assassin's Creed

2016
×
Read the review Edit this entry  
21
The Penny Market on the Reeperbahn

The Penny Market on the Reeperbahn

2007
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Keep an Eye Out

Keep an Eye Out

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Pets United

Pets United

2019
×
Read the review Edit this entry  
10
Big Hero 6

Big Hero 6

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Peninsula

Peninsula

2020
×
Read the review Edit this entry  
08
Rakka

Rakka

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Seoul Station

Seoul Station

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Tower

The Tower

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Extreme Job

Extreme Job

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Cube

Cube

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Dora and the Lost City of Gold

Dora and the Lost City of Gold

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Dune

Dune

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Hardcore Henry

Hardcore Henry

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
RockNRolla

RockNRolla

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Bill & Ted Face the Music

Bill & Ted Face the Music

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Bill & Ted's Bogus Journey

Bill & Ted's Bogus Journey

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry