• Coco

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • The Lego Ninjago Movie

    ★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★★

  • Valerian and the City of a Thousand Planets

    ★★★

  • War for the Planet of the Apes

    ★★★★½

  • Rakka

    ★★★½

  • Megan Leavey

    ★★★

  • 47 Meters Down

  • Okja

    ★★½

  • Time Trap

    ★★★

  • A Prayer Before Dawn

    ★★★★

  • Wonder Woman

    ★★★★

  • Power Rangers

    ★½

  • Life

    ★★★½

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Guardians

  • Attraction

    ★★½

  • Assassin's Creed

  • The Great Wall

    ★★★

  • Moana

    ★★★½

  • Keeping Up with the Joneses

    ½

  • Hacksaw Ridge

    ★★★★½

  • La La Land

    ★★★★

  • Warcraft

    ★★★★

  • Train to Busan

    ★★★★½

  • Money Monster

    ★★

  • The Angry Birds Movie

    ★★

  • Bastille Day

    ★★★

  • Seoul Station

    ★★½

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ★★

  • Swiss Army Man

    ★★★★½

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★★

  • Hardcore Henry

    ★★★½

  • Sicario

    ★★★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★★

  • The Witch

    ★★★½

  • Big Hero 6

    ★★★★

  • Nightcrawler

    ★★★½

  • Goodnight Mommy

    ★★★★

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★★★½

  • Dawn of the Planet of the Apes

    ★★★★½

  • 22 Jump Street

    ★★★½

  • It Follows

    ★★★½

  • Prisoners

    ★★★★★

  • About Time

    ★★★★½

  • World War Z

    ★★★½

  • Man of Steel

    ★★★★

  • Epic

    ★★½

  • Olympus Has Fallen

    ★★★★

  • Snitch

    ★½

  • The Tower

    ★★★★½

  • Die Toten Hosen - Betrunken im Dienst: Die Wohnzimmer-Jubiläumstour

    ★★★★

  • Looper

    ★★★½

  • 21 Jump Street

    ★★★½

  • The Raid

    ★★★★½

  • Contagion

    ★★★½

  • Rise of the Planet of the Apes

    ★★★★½

  • Skyline

    ★★

  • Unstoppable

    ★★★

  • The Social Network

    ★★★★

  • I Saw the Devil

    ★★★★½

  • 2012

    ★½

  • Watchmen

    ★★★★

  • The Wrestler

    ★★★★½

  • RockNRolla

    ★★★★

  • Burn After Reading

    ★★★★

  • Ratatouille

    ★★★★½

  • No Country for Old Men

    ★★★★½

  • 28 Weeks Later

    ★★★★

  • The Penny Market on the Reeperbahn

    ★★★★

  • Tenacious D in The Pick of Destiny

    ★★★½