• Beckett

    ★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • WandaVision

    ★★★½

  • The Undoing

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • We Are Who We Are

    ★★★★½

  • All or Nothing: Tottenham Hotspur

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • The Last Dance

    ★★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Horse Girl

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Possessor

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Black Bear

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★★

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

    ★★★½

  • Float

    ★★★

  • Nimic

  • Ready or Not

    ★★½

  • A Rainy Day in New York

    ★★½

  • Vivarium

    ★★½

  • I Love You, Now Die: The Commonwealth v. Michelle Carter

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • The Staggering Girl

    ★★★

  • Bacurau

    ★★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★

  • Rewind

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Guava Island

    ★★

  • Us

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★★

  • The Beach Bum

    ★★★★

  • I Am the Night

    ★★★

  • Greener Grass

    ★★★★

  • The Vast of Night

    ★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★½

  • The Lodge

    ★★½

  • Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

    ★★★

  • Kitbull

    ★★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • The Clovehitch Killer

    ★★★

  • Apostle

    ★★★½

  • Maniac

    ★★★½

  • High Life

    ★★★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★½

  • Suspiria

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★

  • A Simple Favor

    ★★½

  • Roma

    ★★★★

  • Skin

    ★★½

  • The Witch in the Window

    ★★½

  • Possum

    ★★★½

  • Purl

    ★★★½

  • Incredibles 2

    ★★★

  • Knife+Heart

    ★★★½

  • Under the Silver Lake

    ★★★★

  • The House That Jack Built

    ★★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Climax

    ★★★