Sort by
  • Barbie

    ★★★★★

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★½

  • Asteroid City

    ★★★★

  • The Little Mermaid

    ★★

  • Paint

    ★★★

  • Are You There God? It's Me, Margaret.

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★★

  • Cocaine Bear

    ★★★★

  • Knock at the Cabin

    ★★★★

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★½

  • M3GAN

    ★★★½

  • Avatar: The Way of Water

    ★★

  • Violent Night

    ★★★

  • Spoiler Alert

    ★★½

  • Talk to Me

    ★★★½

  • She Said

    ★★½

  • Halloween Ends

    ★½

  • Christmas Bloody Christmas

    ★★★½

  • My Best Friend's Exorcism

    ★½

  • Hellraiser

    ★★★

  • Hocus Pocus 2

    ★★

  • Werewolf by Night

    ★★★

  • Smile

    ★★★½

  • V/H/S/99

    ★★★

  • Pink Rabbit

    ★★½

  • Wendell & Wild

    ★½

  • The Menu

    ★★★★

  • The Fabelmans

    ★★

  • Glass Onion

    ★★★★

  • Blonde

    ★★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • Don't Worry Darling

    ★★★

  • The Whale

    ★★

  • Pearl

    ★★★½

  • Athena

    ★★★★★

  • Women Talking

    ★★★★½

  • Bones and All

    ★★★★½

  • TÁR

    ★★★★★

  • Terrifier 2

    ★★★★

  • Barbarian

    ★★★½

  • I Came By

    ★★½

  • Prey

    ★★★½

  • Orphan: First Kill

    ★★★

  • Skinamarink

    ★★★★

  • They/Them

    ★★

  • Glorious

    ★★★

  • Bullet Train

    ★★★

  • Nope

    ★★★★

  • All Jacked Up and Full of Worms

    ★★★

  • The Reef: Stalked

    ★★

  • Revealer

    ★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★

  • Close

    ★★★★½

  • Elvis

    ★★

  • Funny Pages

    ★★

  • Decision to Leave

    ★★★★½

  • Crimes of the Future

    ★★★★

  • Aftersun

    ★★★★

  • Enys Men

    ★★★★

  • Men

    ★★★

  • EO

    ★★★★

  • Night Caller

    ★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • The Northman

    ★★½

  • Morbius

    ★½

  • He's Watching

    ★★★½

  • Incantation

    ★★★★

  • Umma

    ★★

  • My Year of Dicks

    ★★★★½

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★

  • X

    ★★★★

  • To Leslie

    ★★★½