Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
No Hard Feelings

No Hard Feelings

2023
×
★★½
Edit this entry  
30
Godzilla Minus One

Godzilla Minus One

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Hawk the Slayer

Hawk the Slayer

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Sanctuary

Sanctuary

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Dashcam

Dashcam

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Kingdom of the Spiders

Kingdom of the Spiders

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
On the Silver Globe

On the Silver Globe

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
All the Beauty and the Bloodshed

All the Beauty and the Bloodshed

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
10
The Peanut Butter Solution

The Peanut Butter Solution

1985
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Boogeyman

The Boogeyman

2023
×
★★½
Edit this entry  
07
The Evil Within

The Evil Within

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Terror of Mechagodzilla

Terror of Mechagodzilla

1975
×
★★★
Edit this entry  
03
Huesera: The Bone Woman

Huesera: The Bone Woman

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
When a Stranger Calls

When a Stranger Calls

1979
×
★★★
Edit this entry  
31
When Evil Lurks

When Evil Lurks

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Appendage

Appendage

2023
×
★★★
Edit this entry  
24
The Cassandra Crossing

The Cassandra Crossing

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
In the Aftermath

In the Aftermath

1988
×
★½
Edit this entry  
20
Samurai Cop

Samurai Cop

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Passenger

The Passenger

2023
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Driller Killer

The Driller Killer

1979
×
★★
Edit this entry  
11
Moloch

Moloch

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Blue Beetle

Blue Beetle

2023
×
★★★
Edit this entry  
06
Basket Case 2

Basket Case 2

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Basket Case

Basket Case

1982
×
★★★
Edit this entry  
29
Ghoulies II

Ghoulies II

1987
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Cotton Club

The Cotton Club

1984
×
★★★½
Edit this entry  
21
Duel

Duel

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ghoulies

Ghoulies

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Morbius

Morbius

2022
×
★½
Edit this entry  
10
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★★½
Edit this entry  
09
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Frankenhooker

Frankenhooker

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Lust for a Vampire

Lust for a Vampire

1971
×
★★★
Edit this entry  
06
Nosferatu in Venice

Nosferatu in Venice

1988
×
★★★½
Edit this entry  
06
Racing with the Moon

Racing with the Moon

1984
×
★★½
Edit this entry  
25
My Octopus Teacher

My Octopus Teacher

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Deadfall

Deadfall

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Bugsy Malone

Bugsy Malone

1976
×
★★★
Edit this entry  
20
Star Trek Beyond

Star Trek Beyond

2016
×
★★★½
Edit this entry  
20
Star Trek Into Darkness

Star Trek Into Darkness

2013
×
★★★
Edit this entry  
20
Rage

Rage

2014
×
★★★
Edit this entry  
17
The Borderlands

The Borderlands

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Seeking Justice

Seeking Justice

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Faces Places

Faces Places

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Elephant Boy

Elephant Boy

1937
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Bacurau

Bacurau

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Beast

Beast

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Please Baby Please

Please Baby Please

2022
×
★★
Edit this entry  
08
Police Story

Police Story

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry