• Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • Hillbilly Elegy

  • The Craft: Legacy

  • The Undoing

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★½

  • Roald Dahl's The Witches

    ★½

  • What the Constitution Means to Me

    ★★★★★

  • A West Wing Special to Benefit When We All Vote

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★½

  • Run

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★½

  • After We Collided

    ½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★

  • Taylor Swift City of Lover Concert

    ★★★★★

  • Hollywood

    ★★★

  • Dangerous Lies

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★½

  • Crazy, Not Insane

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Miss Americana

    ★★★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★

  • Looking for Alaska

  • The Addams Family

    ★★

  • The Irishman

    ★½

  • Downton Abbey

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • How to Build a Girl

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★★½

  • Joker

    ★★

  • Ford v Ferrari

    ★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Otherhood

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Tales of the City

    ★★★★★

  • Murder Mystery

    ½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • The Secret Life of Pets 2

  • Rocketman

  • Wine Country

    ★★½

  • Yesterday

    ★★

  • Someone Great

    ★★★

  • After

    ★★★★★

  • Us

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Long Shot

    ★★★

  • Leaving Neverland

  • Velvet Buzzsaw

    ★★★

  • Late Night

    ★★★½

  • Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

    ★★★★★

  • Vice

    ★★

  • Dumplin'

    ★★★★★

  • Mary Poppins Returns

    ★★★

  • Mary Queen of Scots

    ★★★

  • Bird Box

    ★★★

  • On the Basis of Sex

  • Bohemian Rhapsody

    ½

  • Green Book

    ★★

  • Her Smell

    ★★★★½

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★

  • Ben Is Back

    ★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★½

  • At Eternity's Gate

    ★★½

  • Boy Erased

    ★★½

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★