Liz has logged 38 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Pizza My Heart

Pizza My Heart

2005
×
½
Read the review Edit this entry  
30
Crimes of Fashion

Crimes of Fashion

2004
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Picking Up & Dropping Off

Picking Up & Dropping Off

2003
×
Read the review Edit this entry  
30
See Jane Date

See Jane Date

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Makeover

The Makeover

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
America's Sweethearts

America's Sweethearts

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Easy A

Easy A

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Mountain Between Us

The Mountain Between Us

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Pitch Perfect 2

Pitch Perfect 2

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Corrina, Corrina

Corrina, Corrina

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Steel Magnolias

Steel Magnolias

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Mystic Pizza

Mystic Pizza

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The First Wives Club

The First Wives Club

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Corrina, Corrina

Corrina, Corrina

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Sisters

Sisters

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Heat

The Heat

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Runaway Bride

Runaway Bride

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Steve Jobs

Steve Jobs

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Clue

Clue

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Sing

Sing

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
State of Play

State of Play

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Practical Magic

Practical Magic

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Room

Room

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Carol

Carol

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Home Again

Home Again

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
You've Got Mail

You've Got Mail

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Get Out

Get Out

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Wizard of Oz

The Wizard of Oz

1939
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Mother's Day

Mother's Day

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry