Liz has logged 42 entries for films during January 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Isn't She Great

Isn't She Great

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Big Chill

The Big Chill

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Hidden Figures

Hidden Figures

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Suffragette

Suffragette

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Iron Lady

The Iron Lady

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Florence Foster Jenkins

Florence Foster Jenkins

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Post

The Post

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Divine Secrets of the Ya-Ya Sisterhood

Divine Secrets of the Ya-Ya Sisterhood

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Broadcast News

Broadcast News

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Mystic Pizza

Mystic Pizza

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Definitely, Maybe

Definitely, Maybe

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Because I Said So

Because I Said So

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
It's Complicated

It's Complicated

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Little Mermaid

The Little Mermaid

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Runaway Bride

Runaway Bride

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Battle of the Sexes

Battle of the Sexes

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The First Wives Club

The First Wives Club

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Help

The Help

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Steel Magnolias

Steel Magnolias

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Sleepless in Seattle

Sleepless in Seattle

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Runaway Bride

Runaway Bride

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry