Sort by
  • Confess, Fletch

    ★★★★

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★★

  • See How They Run

    ★★½

  • Ticket to Paradise

    ★★

  • Weird: The Al Yankovic Story

    ★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • TÁR

    ★★★★½

  • Prey

    ★★★½

  • Nope

    ★★½

  • The Gray Man

    ★★

  • Bullet Train

    ★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★

  • Beavis and Butt-Head Do the Universe

    ★★★

  • Spiderhead

    ★½

  • Lightyear

    ★★

  • Fire Island

    ★★★½

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★½

  • Elvis

    ★★★½

  • Jurassic World Dominion

  • Three Thousand Years of Longing

    ★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★

  • The Northman

    ★★★

  • Ambulance

    ★★★½

  • The Lost City

    ★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★

  • The Batman

    ★★★½

  • Dog

    ★★★

  • I Want You Back

    ★½

  • Kimi

    ★★★

  • Palm Trees and Power Lines

    ★★★½

  • Am I Ok?

    ★★★

  • Honk for Jesus. Save Your Soul.

    ★★½

  • Resurrection

    ★★★★

  • Good Luck to You, Leo Grande

    ★★★

  • Nanny

    ★★★½

  • Call Jane

    ★★★

  • Fire of Love

    ★★★½

  • Causeway

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★½

  • Being the Ricardos

    ★★

  • Don't Look Up

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • House of Gucci

    ★★★

  • Finch

    ★★★

  • Eternals

    ★★½

  • Encanto

    ★★½

  • The Tender Bar

    ★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★

  • The Harder They Fall

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • The Humans

    ★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★½

  • The Last Duel

    ★★★½

  • Marcel the Shell with Shoes On

    ★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★½

  • Spencer

    ★★★½

  • Dune

    ★★

  • Belfast

    ★★

  • The Card Counter

    ★★★★

  • The Hand of God

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★

  • C'mon C'mon

    ★★